Produkty - Firma Lipkon - Koncentraty

Idź do spisu treści

Menu główne:

Produkty

Produkty

Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że produkowane przez naszą firmę soki owocowe zachowują unikatowy skład chemiczny owoców stworzony przez naturę. Dzięki temu, że powstają z pełnowartościowego surowca, przy zastosowaniu nowoczesnej linii produkcyjnej, która dopuszcza wyłącznie fizyczne traktowanie owoców.
 
Soki owocowe czyli płynne owoce są żródłem cukrów i kwasów owocowych, a także naturalnie czystych witamin i mikroelementów, dlatego też powinny stanowić nieodzowny element diety każdego człowieka. Naturalnie dobrane proporcje zawartości cukrów, kwasów i aromatów owocowych, tworzą niepowtarzalny bukiet smakowo-zapachowy soków owocowych. Zawarte w sokach cukry dostarczają człowiekowi energii niezbędnej do utrzymania aktywności fizycznej. Kwasy owocowe działają regulacyjnie na przemiany jelitowo-żołądkowe, a także ułatwiają przyjęcie związków mineralnych. Niedobór związków mineralnych może być przyczyna znacznych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Przy tym wysoka zawartość potasu wielu soków owocowych, pozytywnie wpływa na aktywację enzymów, uczestniczących w glikozie łańcucha oddechowego człowieka. Wapń jest niezbędny do prawidłowej pracy serca i krzepnięcia krwi.

Jak ważna jest rola witamin dla zdrowia człowieka dziś już wszyscy wiemy. Głównym żródłem witaminy C jest sok z aronii, czarnej porzeczki, , a także sok jabłkowy 0,2 l poj. szklanka soku jabłkowego z 20mg witaminy C pokrywa 25% dziennego zapotrzebowanie dorosłego człowieka.
 

Pektyna, która jest składnikiem soków bezpośrednich uważana była wcześniej za zbędny balast, a obecnie przypisuje się jej wielokierunkowe pozytywne działanie na organizm człowieka, przyśpieszenie perystaltyki jelit, obniżenie wchłaniania cholesterolu, opóżnianie hydrolizy węglowodanów i w rezultacie, u diabetyków, obniżenie poziomu glukozy we krwi.
 
Płynne owoce są zdrowe i pozwalają utrzymać dobrą kondycję fizyczną !!!!!

Oferujemy polskie owoce w postaci:
  • Zagęszczonych do 70°Bx soków owocowych, o zmętnieniu '<' 5,0 i naturalnej kwasowości, ( koncentrat jabłkowy o kwasowości 32- 65 g/kg kwasu jabłkowego)
  • Pasteryzowanych soków bezpośrednich
  • Schłodzonej miazgi owocowej.
Oferujemy również aromaty naturalne uzyskane podczas rektyfikacji pary owocowej, o 150krotnym zagęszczeniu, uzyskane w trakcie procesu zagęszczania soków owocowych.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego